Gdzie można wszyć esperal? Aby bezpiecznie przejść procedurę wszywki alkoholowej najlepiej udać się do ośrodka leczenia uzależnień. Dlaczego? Można przejść skuteczne leczenie odwykowe, na które składa się detoksykacja organizmu, psychoterapia, wszycie esperalu. A wszystko pod okiem lekarzy, psychologów, pielęgniarek. Pozbycie się uciążliwego kaca przebiega szybko bez odczuwania przykrych objawów, które znane są alkoholikom. Wszycie esperalu jest jedną z najpopularniejszych metod wychodzenia z alkoholizmu.Ten sposób prowadzenia terapii sprawdził się już, zapewniając wysoką skuteczność leczenia uzależnień na przestrzeni ostatnich lat. Podstawą jest specjalny preparat medyczny na bazie disulfiramu, którego działanie wynosi od 8 do 13 miesięcy.
Czym jest alkoholizm?
Medycyna mówi, że alkoholizm jest chorobą przewlekłą spowodowaną systematycznym spożywaniem napojów alkoholowych. Wyraża się w uzależnieniu fizycznym i psychicznym od alkoholu, degradacji psychicznej i społecznej, niedomaganiem narządów wewnętrznych, metabolizmu, ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Mając to wszystko na uwadze, nie należy tkwić w nałogu, lecz poddać się leczeniu odwykowemu pod okiem doświadczonego personelu medycznego. Jednym ze sprawdzonych metod leczenia jest wszycie Esperalu.
Alkoholizm u każdej osoby kształtuje się inaczej, w zależności od czynników dziedzicznych, środowiska społecznego, cech rozwojowych organizmu, jego odporności na zmiany zewnętrzne i wewnętrzne. Dlatego świadomość konieczności leczenia oraz jego przebieg kształtują się inaczej. Esperal został opracowany przez francuskich lekarzy w oparciu o substancję czynną disulfiram. Zablokowanie aldehydu podczas picia alkoholu powoduje, że każda dawka alkoholu jest bardzo toksyczna. Nasilenie skutków ubocznych jest przyczyną konieczności wyrażenia przez niego zgody na wszycie tabletek z Esperalem.
Gdzie można wszyć esperal – jaka część ciała jest najbardziej odpowiednia?
Esperal jest wszywany pod łopatką, w pośladek lub w miękkie tkanki brzucha. Powinien być stosowany w połączeniu z psychoterapią, w przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo nawrotu do picia. Dzięki stosowaniu wszywki alkoholowej, następuje zakłócenie rozkładu substancji alkoholowych. Z tego powodu produkty rozpadu alkoholu etylowego wywołują w organizmie negatywną reakcję. W rezultacie były już pacjent ośrodka odwykowego nie może spożywać alkoholu przez odpowiedni okres czasu. Disulfiram – hamuje produkt rozpadu alkoholu i opóźnia etap aldehydu octowego. Nagromadzenie tego ostatniego w organizmie powoduje zatrucie, któremu towarzyszą nieprzyjemne odczucia.
Jak przebiega wszycie esperalu?
Zabieg przeprowadzany jest w ośrodku odwykowym, w warunkach sterylnych, z zachowaniem pełnej zgodności z zasadami septyki i antyseptyki. Lekarz znieczula miejsce wszycia leku (brzuch, pośladek, łopatka), wykonuje nacięcie, wkłada tabletki z esperalem i zszywa nacięcie. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu u pacjenta. Szwy w miejscu zabiegowym usuwa się po 5-7 dniach, a jeżeli są rozpuszczalne to nie będzie takiej potrzeby.
Składniki udanego wszycia Esperalu
Ważna jest charyzma terapeuty: inspirująca siła, spokój i niezachwiana pewność, że wszystko, co się dzieje jest pod jego kontrolą. Początkowa gotowość i chęć pacjenta do zaprzestania picia, podyktowana świadomością wszystkich kłopotów i problemów powodowanych przez alkohol. Wiara w terapeutę i w moc pomocy, która opiera się na dotychczasowym doświadczeniu i skutecznej praktyce.
Jak zrozumieć, że alkoholizm to już choroba?
Warto pomyśleć o alkoholizmie, jako o chorobie i uzależnieniu, jeśli ukochana osoba pijąca alkohol ma zestaw pewnych objawów:
- Nie ma odpowiedniego postrzegania ilości spożywanego alkoholu, zaprzecza samej diagnozie alkoholizmu
- Cierpi na ciągłą bezsenność
- Pojawiają się myśli samobójcze
- Zachowuje się drażliwie i agresywnie
- Odczuwa strach, niepokój
- Pojawiają się halucynacje
- Psychozy alkoholowe
- Długotrwałe, ciągłe spożywanie napojów alkoholowych.
Ogólnie rzecz biorąc, diagnoza o istnieniu alkoholizmu zapada, gdy uzależniony traci kontrolę nad ilością wypijanego alkoholu, wzrasta tolerancja, stopniowo niszczone są wszystkie sfery życia człowieka (fizyczna, psychologiczna, duchowa i społeczna). Potwierdzając takie objawy u siebie lub członka rodziny, trzeba podjąć kroki do skutecznego wyleczenia choroby alkoholowej. Wszycie esperalu jest dobrym sposobem na trwałe wyjście z alkoholizmu, trzeba jednak wybrać dobry ośrodek leczenia uzależnień.
Przeciwwskazania do wszywki alkoholowej
Ponieważ leczenie alkoholizmu lekiem z disulfiramem może powodować szkodliwe konsekwencje zdrowotne w przypadku nawrotu do picia, przed zabiegiem należy sprawdzić stan organizmu.
Wszycie Esperalu jest przeciwwskazane w obecności:
- Choroba umysłowa
- Choroba serca
- Zaburzenia w pracy układu hormonalnego
- Problemy z funkcjonowaniem wątroby
- Epilepsja lub zespół konwulsyjny.
Względnym przeciwwskazaniem do zgłoszenia na wszycie jest stan upojenia alkoholowego. Zabieg można przeprowadzić tylko na trzeźwo: minimum 3 dni abstynencji od alkoholu.