TERAPIA UZALEŻNIEŃ POZNAŃ

Terapia jest niczym innym jak rozmową z terapeutom mającym doświadczenie w pomocy osobom uzależnionym. Korzystając z doświadczenia terapeuta pomoże zrozumieć na czym polega problem w odniesieniu do podstawowych sfer życia jak rodzina, praca, poczucie wartości, relacje z najbliższymi i pokaże drogę jak rozwiązać problem.

Po uświadomieniu sobie problemu jaki dotknął osobę uzależnioną następuję próba rozwiązania i pokazania właściwych działań w poszczególnych sferach życia. Terapeuta inicjuje zmiany i ugruntowuję motywację do nich.

Terapie indywidualne pozwalają na rozmowę z terapeutą uzależnień o wątpliwościach, sprawach których nie chcesz poruszać w większej grupie, przeszkodach i problemach jakie stoją na drodze do funkcjonowania bez alkoholu. Terapeuta stara się wzbudzać motywację do zmiany, wiary że wspólna praca przyniesie sukces, każdy z nas posiada swoje mocne strony, z których często nie zdaję sobie sprawy. Wspólna praca z terapeutom pozwala je wydobyć i pokazać, że pozwolą one w osiągnięciu sukcesu jakim jest trzeźwość .

Do osiągnięcia celu potrzebna jest wspólna praca a nie tylko samego terapeuty. TERAPIA NIE DZIAŁA SAMA. Aby osiągnąć sukces potrzebny jest wysiłek, o którym należy pamiętać na początku terapii. Są dwie strony terapii, pierwsza nie zawsze jest przyjemna. Często ujawniane są fakty skrywane latami, pacjenci uświadamiają sobie fakt, że źródło problemu leży w nich samych i to może być nieprzyjemne. Jednak takie emocję pozwalają na powrót do zdrowia. Druga strona terapii to zrozumienie, życzliwość, brak krytyki i okazywanie szacunku. W końcu okazuję się że terapia ma więcej zalet niż wad.

Czasy się zmieniają a wraz z nim sposób prowadzenia terapii, w dzisiejszych czasach terapia jest indywidualizowana do możliwości pacjenta i to on decyduję jak często chce z niej korzystać. Zaletą terapii otwartej jest to, że nie trzeba rezygnować z codziennych obowiązków i kontaktów z rodziną. Na bieżąco można wdrażać nabytą wiedzę w życie. Zdać sobie należy sprawę jednak z tego, że cały czas jesteśmy narażeni na pokusy związane z alkoholem, szczególnie problem ten występuję w pierwszych tygodniach terapii.

Wszycie Esperalu — dogodna lokalizacja w Poznaniu.
Potrzebujesz wsparcia w walce z uzależnieniem od alkoholu? Wszywka alkoholowa Esperal to skuteczna metoda, aby przezwyciężyć alkoholizm. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Poznaniu, gwarantując pełną anonimowość i dyskrecję.

Studium terapii uzależnień – Poznań

Warto zauważyć, że terapia to początek drogi do normalności. Ciężko jest pokonać tą chorobę w kilka tygodni jeśli trwała ona latami. Po okresie leczenia pacjent powinien przejść okres rehabilitacji i taki pogłębiony stan powinien trwać nawet do dwóch lat. Rehabilitacja to okres kiedy osoby uzależnione z mniejszą intensywnością rozwijają umiejętności niezbędnych do utrzymania abstynencji.

Skuteczna terapia uzależnień – Poznań

Uzależnienie przybiera różnorodne formy i dotyka osób bez względu na wiek, status społeczny czy płeć. Doskonale rozumiemy, że współczesny świat bywa trudny i niezrozumiały, a samodzielne radzenie sobie z problemami natury psychologicznej nie zawsze przynosi pożądany efekt. Właśnie dlatego organizujemy kompleksową terapię alkoholową w Poznaniu, gdzie odnajdą Państwo opiekę, zrozumienie i przede wszystkim skuteczny plan leczenia. Wiemy, że kompleksowe, holistyczne podejście jest ważnym krokiem ku wytrwaniu w stanie trzeźwości, do odmiany życia i poprawy samopoczucia. W kwestii takiej jak terapeuta uzależnień Poznań oferuje pomoc doświadczonych specjalistów z naszej nowoczesnej kliniki. Osoby dotknięte chorobą alkoholową otrzymają tu nie tylko pomoc w ramach psychoterapii, ale także możliwość odtrucia organizmu i tym samym powrotu do dawnej funkcjonalności.

Wszywka Esperal – skuteczny sposób na wytrwanie w abstynencji

Oprócz pomocy psychologicznej, jaką oferuje terapeuta uzależnień, Poznań i nasza klinika umożliwiają również podjęcie skutecznych środków doraźnych ułatwiających zmierzenie się z problemem alkoholowym. Jeżeli zdecydują się Państwo na prowadzoną przez nas terapię uzależnień Poznań, dzięki działalności Odokliniki, jest miejscem z łatwym dostępem do nowoczesnej metody opartej na wszywce Esperal. Jest to aplikowana podskórnie tabletka, która uwalnia substancję hamującą metabolizm spożytego alkoholu. Zatrzymanie tej funkcji przy jednoczesnym spożywaniu alkoholu prowadzi do nieprzyjemnych, a nawet poważnych i bardzo niebezpiecznych dolegliwości. Popularna wszywka zniechęca zatem do konsumpcji napojów procentowych i tym samym pozwala prowadzić skuteczną terapię alkoholową w Poznaniu.

Efektywność wyniesiona ze studium terapii uzależnień

Praca z doświadczonym przez życie człowiekiem, a zwłaszcza z osobą borykającą się z problemem alkoholowym, wymaga od terapeuty dużych pokładów empatii oraz wyrozumiałości. Oprócz kompetencji miękkich niezbędne są też oczywiście umiejętności zdobyte na kursach czy praktykach. Pod względem takim jak studium terapii uzależnień, Poznań może poszczycić się wieloma centrami, które oferują kompleksowe przygotowanie przyszłych terapeutów. To właśnie z ich wiedzy czerpią specjaliści, niosący pomoc naszym pacjentom. Wiedza każdego instruktora terapii uzależnień w Poznaniu poparta jest latami doświadczeń oraz odpowiednimi certyfikatami.

Różnorodność metod, jeden cel – wyjście z uzależnienia

W naszej klinice prowadzimy studium terapii uzależnień w Poznaniu zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną oraz terapeutyczną. Odwiedzające nas osoby mogą liczyć na indywidualnie dopasowany plan leczenia oraz wsparcie na każdym etapie jego realizacji. W kwestii takiej jak doświadczony instruktor terapii uzależnień Poznań może być dumny ze współpracujących z nami specjalistów, gotowych nieść pomoc w najtrudniejszych momentach życia.

Ważną częścią wychodzenia z uzależnienia jest psychoterapia, która przede wszystkim pozwala dotrzeć do sedna problemu i tym samym ułatwia wytrwanie w trzeźwości. Ilość spotkań z terapeutą uzależnień w Poznaniu oraz ich częstotliwość ustalane są z każdym pacjentem podczas pierwszych wizyt. Jej efekty można odczuć już od pierwszych chwil rozmowy z psychologiem, ale by utrzymać pozytywny rezultat konieczne mogą okazać się regularne spotkania z instruktorem terapii uzależnień w Poznaniu jeszcze długo po zakończeniu leczenia.

Odtruwanie organizmu bezpiecznymi metodami

Przerwanie ciągu alkoholowego niekiedy wymaga zastosowania intensywnego detoksu, który pomoże zainicjować pozytywne zmiany. W kwestii takiej jak terapia uzależnień Poznań jest miejscem, w którym każdy uzależniony może liczyć na skuteczną pomoc w zakresie odtruwania organizmu. Nagłe odstawienie alkoholu może wiązać się z licznymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego i nerwowego, zaburzeniami rytmu serca, apatią czy bezsennością.Właśnie dlatego powinien odbywać się pod czujnym okiem specjalisty. Dzięki poradom oraz wsparciu naszego instruktora terapii uzależnień w Poznaniu każdy pacjent może przejść przez ten skomplikowany proces bezpiecznie i komfortowo.

Pomoc w komfortowych warunkach – terapia alkoholowa Poznań

Przyznanie się do problemu alkoholowego nie jest jedyną barierą przed przystąpieniem do programu leczenia. Kontakt z terapeutą uzależnień kojarzy się często z przyznaniem do słabości, co nikomu nie przychodzi łatwo. Zdajemy sobie sprawę z licznych obaw związanych z poczuciem lęku przed tym, co przyniesie przyszłość, koniecznością konfrontacji z rzeczywistością czy po prostu obawy o naruszenie niezwykle prywatnej strefy swojego życia. Każdemu pacjentowi, który decyduje się na terapię uzależnień Poznań i nasza klinika oferują komfortowe warunki oraz gwarancję dyskrecji i poufności danych.

Dbamy o to, aby każdy pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Nasze działania obejmują zarówno otwartą terapię uzależnień w Poznaniu, jak i wyjazdy do nowoczesnego ośrodka w otoczeniu natury.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby poszukujące wsparcia terapeuty uzależnień w Poznaniu. Służymy swoim doświadczeniem oraz wypracowanymi przez lata technikami, które przynoszą doskonałe efekty terapeutyczne. Zapraszamy!