Ile kosztuje esperal?

Esperal ma na celu zwalczanie uzależnienia od alkoholu. Opiera się na aktywnym składniku disulfiram.Ten związek chemiczny blokuje rozkład alkoholi na najbardziej toksycznym dla organizmu etapie.Tak, więc nawet przy niewielkiej dawce alkoholu możliwe są poważne konsekwencje zdrowotne. Działanie disulfiramu opiera się na blokadzie acetaldehydrogenazy, która bierze udział w metabolizmie etanolu. Prowadzi to do wzrostu stężenia metabolitu etanolu – aldehydu octowego, co powoduje negatywne odczucia (m.in. uderzenia gorąca, nudności, wymioty, tachykardia, obniżenie ciśnienia krwi), które po zażyciu leku powodują, że spożywanie alkoholu jest wyjątkowo nieprzyjemne. Prowadzi to do odruchu odrzucenia do smaku i zapachu napojów alkoholowych.

Co jest ważne dla alkoholików oraz ich rodzin?

Pojawia się ważne dla osób uzależnionych pytanie ile kosztuje esperal? Jest to zależne od takich czynników jak: zakup Esperalu na receptę w aptece a następnie skorzystanie z pomocy chirurga w prywatnej przychodni. Lub też skorzystanie z kompleksowej terapii leczenia uzależnienia od alkoholu w ośrodku odwykowym. Placówka posiada wysokiej jakości tabletki Esperal w Poznaniu, które są wszywane w okolice pośladka lub łopatki.

Ile kosztuje esperal – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Lek jest zalecany na umiarkowane do ciężkich postaci uzależnienia od alkoholu. Osoby uzależnione oraz ich rodziny interesuje ile kosztuje esperal i w jakiej formie jest podawany. Podanie leku to jego wszycie podskórne najczęściej w pośladek i jest wykonywane przez lekarza. Polega na nacięciu skóry i wprowadzeniu tabletek a następnie zszyciu. Koszt takiego zabiegu jest uzależniony od placówki, która go wykonuje i nie ma jednakowej ceny. Cena zaczyna się od 320 złotych a kończy na 820 złotych. Co się na to składa? Tabletki najczęściej kosztują w granicach 320 złotych, dodatkowo trzeba uwzględnić koszt wykonania zabiegu wszycia, czyli w granicach 500 złotych. Ale to tylko przykłady. Ostateczny koszt esperalu we wszywce alkoholowej jest podawany przez lekarza w ośrodku odwykowym na pierwszej konsultacji.   

Leczenie uzależnienia od alkoholu – wszywka alkoholowa z Esperalem

Ośrodek odwykowy oferuje kompleksowe leczenie uzależnienia od alkoholu. Umieszczenie osoby uzależnionej w takim ośrodku to najlepszy sposób na osiągnięcie dobrych wyników terapii. Pacjent jest odizolowany od negatywnie oddziałującego środowiska. Leczenie zamknięte minimalizuje prawdopodobieństwo nawrotu choroby, co jest bardzo ważne we wczesnych stadiach powrotu do zdrowia. W ośrodku leczenia uzależnień alkoholik jest pod całodobową opieką medyczną.To ile kosztuje esperal we wszywce jest ustalane indywidualnie.

Metody leczenia alkoholowego polegają na:

  • Leczenie psychoterapeutyczne. Uzależnienie od alkoholu wiąże się z pewnymi postawami psychologicznymi człowieka. Podczas sesji terapeuta wyszukuje chwile problematyczne i zamienia je na zdrowe.Takie leczenie alkoholizmu jest zwykle zalecane u pacjentów w pierwszym i drugim stadium choroby lub gdy nie można zastosować specjalnych leków.
  • Stosowanie leków na uzależnienie od alkoholu. Lekarz przepisuje specjalne leki, które wywołują silną reakcję organizmu na alkohol. Najczęściej wykorzystywane są nowoczesne środki oparte na disulfiramie – Esperal Konin. Lek jest wszywany w uzgodnione z lekarzem miejsce, a czas jego uwalniania do krwioobiegu wynosi od 8 do 13 miesięcy, w zależności od ilości zastosowanych tabletek. Wszycie Esperalu musi zostać ustalone w trakcie przyjęcia do ośrodka odwykowego w celu pełnego leczenia uzależnienia od alkoholu To jedyny sposób, aby całkowicie pozbyć się pijaństwa. Esperal jest także wszywany w miejscu zamieszkania osoby uzależnionej, ale zawsze zabieg wykonuje lekarz doświadczony w pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu. 

Dlaczego warto skorzystać leczenia Esperalem w ośrodku odwykowym?

Kompleksowe leczenie uzależnienia od alkoholu składa się z kilku etapów, z których każdy jest bardzo ważny dla trwałego wyniku:

  • Detoksykacja organizmu. Kiedy alkoholik jest w złym stanie, doświadcza fizycznego cierpienia, nie potrafi podejmować rozsądnych decyzji. Detoksykacja przyczynia się do szybkiego i bezpiecznego usunięcia etanolu z organizmu, powrotu trzeźwości i normalnego samopoczucia.
  • Indywidualna praca z psychoterapeutą. Doświadczony profesjonalista wie, jak dobrać właściwe argumenty. W osobistej rozmowie w większości przypadków można przekonać pacjenta do dobrowolnego poddania się leczeniu.
  • Kompleksowa terapia z wykorzystaniem wszywki alkoholowej z Esperalu pozwala na pozbycie się uzależnienia fizjologicznego. Zdrowie alkoholika zostaje odbudowane, na tyle ile to możliwe. Osoba uzależniona boi się sięgnąć po kieliszek z alkoholem, ponieważ ma świadomość zagrożenia dla swojego zdrowia i życia. Powoli wraca do normalnego życia i relacji z innymi ludźmi. Jeżeli po upływie działania Esperalu nie jest pewna czy nie wróci do nałogu może wykonać ponowne wszycie.

Całkowite wyleczenie uzależnionego to nauczenie go życia w trzeźwości w prawdziwym świecie. Pomoc lekarza oraz psychologa, praca w grupach ma na celu zmianę szkodliwych scenariuszy zachowania pacjenta w sytuacjach krytycznych. Dostarczenie skutecznych narzędzi do przezwyciężania stresu i problemów bez używania alkoholu oraz odnajdywania radości z zachowania trzeźwości. A najważniejsze jest, aby powiedzieć stanowcze – nie alkoholowi.