Jak długo działa esperal?

Jak długo działa esperal?

Alkoholizm to choroba, która całkowicie podporządkowuje wolę człowieka, bez kolejnej dawki nie może przeżyć dnia. Aby wyciągnąć osobę uzależnioną z tego stanu, trzeba stosować skuteczne środki takie jak wszywka alkoholowa. Wszycie Esperalu jest powszechnym sposobem leczenia uzależnienia od alkoholu. Mechanizm jego działania opiera się na ingerencji w proces przyswajania alkoholu przez organizm za pomocą substancji czynnej disulfiram. W przypadku picia napojów zawierających alkohol zamiast uzyskania efektu upojenia alkoholowego osoba otrzymuje silne objawy zatrucia, a nawet istnieje zagrożenie dla życia. Esperal stosuje się w postaci tabletek, przez wszycie implantu pod skórę. Metoda jest wysoce wydajna, bezpieczna i niezawodna. Można ją jednak używać tylko za zgodą osoby uzależnionej przy jasnym zrozumieniu możliwych konsekwencji. Zabieg wszywki alkoholowej powinien być wykonywany przez lekarza w ośrodku leczenia uzależnień.

Jak długo działa Esperal?

Po wszyciu tabletek z Esperalem jego działanie będzie się utrzymywać przez okres od 8 do 12 miesięcy. Dawka podanego podskórnie leku jest zależna od takich czynników jak: wiek, stopień uzależnienia i obecny stan zdrowia. Samo wszycie Esperalu jest prostym zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, najczęściej lekarz wybiera okolicę pośladków. Długość działania Esperalu jest ściśle związana z zastosowaną dawką, dlatego ten okres można wydłużyć do 13 miesięcy.

Na czym opiera się praca Esperalu?

W normalnych warunkach wątroba wytwarza enzym dehydrogenazę aldehydu octowego. Przyczynia się to do tego, że alkohol etylowy rozkłada się na dwutlenek węgla i zwykłą wodę, które są całkowicie bezpiecznie i szybko usuwane. W przypadku wszycia Esperalu, enzym przestaje działać. W organizmie wzrasta stężenie tak trującej substancji jak aldehyd octowy.To z kolei jest przyczyną najsilniejszego zatrucia. Oprócz typowych objawów zatrucia pacjent odczuwa paniczny strach. A to powoduje negatywne postrzeganie przez niego alkoholu. Nie dotyczy to to tylko jego spożycia, ale nawet zapachu.

Warunki antyalkoholowego działania leku Esperal

Esperal od dawna stał się rodzajem złotego standardu we współczesnej praktyce leczenia uzależnienia od alkoholu. Dobrze obliczony stosunek disulfiramu (substancji czynnej) i składników pomocniczych umożliwił uczynienie tego leku niemal idealnym narzędziem w walce z przewlekłym alkoholizmem. Jest to : niedroga metoda, z minimalną liczbą przeciwwskazań do stosowania i co najważniejsze, blokowaniem rozkład etanolu przez organizm przez długi czas.To właśnie ta ostatnia właściwość najbardziej martwi pacjentów lub ich bliskich: jak długo Esperal utrzymuje się w organizmie, jak długo trwa i po jakim czasie jest całkowicie wydalany przez układ metaboliczny? Decydując się na wszywkę alkoholową trzeba uzgodnić z lekarzem dawkę i cieszyć się wolnością od alkoholu nawet przez rok.

Jakie zadania spełnia Esperal?

Główną trudnością na drodze do wyleczenia alkoholika ze złego nawyku jest brak mechanizmów ograniczających, przytłumiony jest instynkt samozachowawczy. Esperal to skuteczny sposób zastępujący słabe i zanikłe instynkty motywacyjne. Lek na bazie disulfiramu zaburza normalne wchłanianie i rozkład alkoholu, co powoduje zatrucie organizmu nawet przy przyjmowaniu niewielkiej dawki alkoholu. Etanol przekształca się w aldehydy octowe, które gromadzą się we krwi i powodują poważne konsekwencje. Całkowite przetworzenie i eliminacja alkoholu nie są możliwe, gdy związki disulfiramu są obecne we krwi. W ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu wszywanie Esperalu zawsze łączy się z pomocą psychologiczną, detoksykacją i przygotowaniem organizmu do podania leku.

Pacjent musi zrozumieć, że po tej procedurze picie alkoholu jest obarczone poważnymi konsekwencjami:

  • Mdłości
  • Wymioty
  • Skoki ciśnienia
  • Kołatanie serca
  • Skurcze jelit
  • Ból głowy
  • Duszność.

Przepicie wszywki alkoholowej grozi udarem, zawałem serca, a nawet śpiączką, w zależności od przyjętej dawki alkoholu. Jeśli pacjent powstrzymuje się od napojów alkoholowych, wprowadzenie leku nie szkodzi jego zdrowiu, nie nakłada dodatkowych ograniczeń na styl życia i nawyki.

Przebieg zabiegu wszycia tabletek z Esperalem

Zabieg wszycia Esperalu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.Tabletki umieszcza się pod skórą w trudno dostępnym miejscu, wykonując małe nacięcie. Szwy są nakładane na miejsce włożenia leku i zabezpieczane opatrunkiem jałowym. Przez kilka dni miejsce zszycia trzeba przemywać środkiem antyseptycznym i chronić przed zamoczeniem. Po zdjęciu szwów pozostaje niepozorna blizna.

Zalety techniki

Natychmiast po wszyciu Esperal zaczyna przedostawać się do krwiobiegu, nie wywołując przy tym żadnych nieprzyjemnych wrażeń. Jest to najbardziej niezawodna z metod leczniczych, umożliwiająca pozbycie się uzależnienia od alkoholu. Dawka leku dobierana jest zgodnie z życzeniami pacjenta, jego stanem zdrowia i innymi czynnikami.

Wszywka alkoholowa z Esperalem ma kilka zalet:

  • Wszechstronność. Lekarstwo jest odpowiednie dla mężczyzn i kobiet we wszystkich stadiach choroby alkoholowej.
  • Wygoda. Nie ma potrzeby regularnego przyjmowania tabletek, zastrzyków, przestrzegania codziennej rutyny, diety, specjalnego schematu ćwiczeń.
  • Bezpieczeństwo. Stężenie substancji czynnej we krwi utrzymuje się na stałym poziomie przez cały czas trwania leku – od 8 do 13 miesięcy.
  • Niezawodność. Efekt występuje od pierwszego dnia podania leku, pacjent nie jest w stanie samodzielnie wyjąć wszywki, ryzyko niepowodzenia działania leku jest minimalne.