Wpływ alkoholu na wygląd

Home / Bez kategorii / Wpływ alkoholu na wygląd
Wpływ alkoholu na wygląd

Wpływ alkoholu na wygląd

Media społecznościowe oraz reklamy kuszą nas pięknymi zdjęciami koktajli przyozdobionych egzotycznymi owocami jako jednym z elementów wystawnego życia, rzeczywistość jednak wyrządza więcej szkody niż zdajesz sobie z tego sprawę.

Specjaliści i eksperci w dziedzinie od lat rozważają o ryzyku jakie za sobą niesie spożywanie alkoholu. Umiarkowane spożywanie napojów alkoholowych może mieć znikomy wpływ na nasze zdrowie lecz z czasem gdy spożycie rośnie zaczniesz już je zauważać zmiany szczególnie po spojrzeniu w lustro. Instytut Badań nad Alkoholem donosi o 60 różnych problemach zdrowotnych i setkach dolegliwościach fizycznych.

Alkohol to jeden z najgorszych i mających negatywnych mających wpływ na naszą skórę związków i jeżeli chcemy się zestarzeć to możemy śmiało pić.

Nie jest wielką tajemnicą, że nadmierne spożywanie alkoholu działa odwadniająco na organizm. Rano po mocno zakrapianej nocy czujemy wielkie pragnienie ponieważ alkohol spowalnia działanie hormonu antydiuretycznego zwanego wazopresyną. Skutkiem jest dwa razy cięższa praca nerek, aby przeciwdziałać nadmiarowi płynu, co z kolei powoduję odwodnienie narządów. Organizm pozbawiony płynów i elektrolitów będzie magazynował wodę, którą pijesz, tym częściej będziesz musiał iść do łazienki oraz zauważysz wzmożoną potliwość. Kiedy niektóre płyny nie są wymieniane, organizm kompensuje to zatrzymując wodę, którą nadal posiada. W efekcie nie tylko jelita będą opuchnięte ale stopy, ręce, twarz i wiele innych miejsc.

Wpływ alkoholu na skórę i włosy

Długotrwałe i regularne spożywanie alkoholu ma bardzo duży wpływ na skórę, która jest największym organem Twojego organizmu. Skóra zamiast być miękka i nawilżona zaczyna być pomarszczona i popękana co powoduję, że wyglądamy starzej niż w rzeczywistości jesteśmy.
Ponadto alkohol nie oszczędza naszych włosów. Powoduję on większą łamliwość i rozdwajanie końcówek. Spożywanie dużych ilości alkoholu znacznie obniża poziom cynku, który może powodować wypadanie włosów. Innym czynnikiem mającym wpływ na wypadanie włosów jest niższy poziom witamin B i C przy jednoczesnym podwyższonym poziomie estrogenu.

Zaczerwieniona twarz często kojarzy się z osobami nadużywającymi alkoholu. Jest to stan określany trądzikiem różowatym i co gorsza może on spowodować trwałe uszkodzenia. Nadmiar alkoholu zmienia dopływ krwi do skóry pozostawiając niezdrowy wygląd przez wiele dni. Wpływ na to ma działanie alkoholu na małe naczynia krwionośne w skórze, które ulegają rozszerzeniu i umożliwia to przepływ większej ilości krwi bliżej powierzchni. W niektórych przypadkach dochodzi do pękania naczyń krwionośnych i włosowatych na twarzy.

Dowiedz się o detoksie alkoholowym na naszej stronie: Detoks Poznań

Wpływ alkoholu na skórę

Podrażnieniu mogą również ulec naczynia krwionośne w Twoich oczach, a to dopiero początek. Notoryczne upijanie może doprowadzić nawet do ślepoty, zwanej jako neuropatia nerwu wzrokowego lub toksyczne niedowidzenie. Alkohol może spowolnić szybkość reakcji źrenic i zaburzyć komunikację oczu z mózgiem.

Wiedzą potoczną jest to, że w wyniku długotrwałego picia uszkodzeniu ulega wątroba co poza zagrożeniem dla naszego życia przekłada się bezpośrednio na wygląd. Nie wolno ignorować cieni pod zaczerwienionymi oczami a nawet lekko żółtymi co w zasadzie jest oznaką żółtaczki. Kolejnymi sygnałami to wysypki skórne oraz wiele innych objawów uszkodzenia wątroby, których nie wolno ignorować zwłaszcza jeśli jesteś świadomy naużywania alkoholu.

Nieprzyjemny zapach po suto zakrapianej nocy jest ściśle powiązany z alkoholem. Dziesięć procent spożytego alkoholu pozostaje w organizmie i jest wydalany z potem, oddechem i moczem.

Dwa badania przeprowadzone na Uniwersytecie Nawarry w Hiszpanii oraz Children’s Hospital of Eastern Ontario Research Institute wykazały, że spożywanie alkoholu może być przyczyną przybierania na wadze lecz nie u każdego. Okazjonalne, relaksacyjne picie alkoholu nie przekłada się bezpośrednio na wzrost wagi natomiast osoby pijące intensywnie będą przybierały na wadze i jest to bezpośrednio związane z ich nawykami picia.

Alkohol a sen

Alkohol ma wpływ na jakość i ilość snu. Sama niewystarczająca ilość snu ma wpływ na nasz wygląd, oczy wyglądają na zmęczone a rano przykładamy mniejszą wagę do porannej toalety i przygotowania do dnia aby wyglądać jak najlepiej. Brak snu jest powiązany z otyłością. Dobry sen , o odpowiedniej długości jest bardzo ważny dla naszego dobrego zdrowia, podczas snu regeneruję się serce i naczynia krwionośne a to ma bezpośrednie przełożenie na utrzymanie układu odpornościowego w dobrej kondycji. Wszystko to ma wpływ na Twój wygląd zewnętrzny.

Alkohol w naszej kulturze stał się normą, sięgamy po niego w chwilach smutku i radości, więc jeśli masz zamiar pić, rób to odpowiedzialnie. Dobrze jest przestrzegać kilku wskazówek , które pozwolą nam zachować dobry wygląd i zdrowie: pij z umiarem, pij dużo wody przed i po spożyciu alkoholu, jedz węglowodany przed piciem aby uniknąć szybkiego upicia, przyjmuj witaminy, przed snem kobiety powinny pamiętać o zmyciu makijażu oraz dokładnym wymyciu zębów aby zaraza nie rosła w ustach całą noc.

Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu jest esperal – dowiedz się więcej na naszej stronie: Wszywka Poznań