Jak sprawdzić czy esperal jeszcze działa?

Jak sprawdzić czy esperal jeszcze działa?

Jak esperal działa na organizm? Esperal blokuje wytwarzanie przez wątrobę specjalnego enzymu, który rozkłada alkohol. W ten sposób alkohol dostający się do organizmu okazuje się prawdziwą trucizną, a osoba zażywająca alkohol staje się tak samo niechroniona przed toksycznym działaniem alkoholu, jak kwiat oblany wódką zamiast wody. Metoda jest bardzo popularna ze względu na wysoki wskaźnik wyleczeń pacjentów próbujących wejść na drogę trzeźwości. Jednak niektóre osoby żyjące przez rok w trzeźwości dzięki wszywce zaczynają szukać odpowiedzi, kiedy można pić po esperalu? Odpowiedź jest prosta, czas podany przez lekarza jest wymagany do jego zachowania, a to ile będzie się lek jeszcze utrzymał w organizmie jest sprawą indywidualną.

Jak sprawdzić czy esperal jeszcze działa?

Niektórzy decydują się na usunięcie esperalu z organizmu i udają się do chirurga na wykonanie takiego zabiegu. Ale jak można sprawdzić czy esperal jeszcze działa? Nie ma takiego sposobu, w końcu po to ktoś decydował się na wszywkę alkoholową, aby trwać w trzeźwości i nie wystawiać się na ponowne pokusy. Niektórzy podają, że po wyjęciu wszywki esperal utrzymuje się jeszcze w organizmie przez 4 godziny. Inni twierdzą, że tabletki z esperalem są całkowicie wydalane z organizmu w ciągu 48 godzin, ale ich działanie antyalkoholowe utrzymuje się przez 10-14 dni. Ale czy to prawda? Lepiej nie sprawdzać i narażać się przykre konsekwencje zdrowotne.

Pytanie dotyczące tego czy można pić zaraz po zakończeniu działania wszywki, trzeba zadać lekarzowi, który będzie wykonywał zabieg wszycia. Odpowiedź, może być taka, że spożywać alkohol można tylko wtedy, gdy disulfiram jest całkowicie wydalony z organizmu. Metabolity wydalane są głównie z moczem. Część wydalana jest w wydychanym powietrzu w postaci dwusiarczku węgla. 20% W postaci niezmienionego disulfiramu jest wydalane przez jelita. Do 20% dawki może pozostać w organizmie przez tydzień lub kilka tygodni. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi – jak sprawdzić czy esperal jeszcze działa?To sprawa pracy danego organizmu.

Dlaczego osoby uzależnione decydują się na wszycie esperalu?

Wiele osób uzależnionych od alkoholu pod namową rodziny lub samodzielnej deklaracji o zerwaniu z nałogiem trafia do ośrodka leczenia uzależnień.Tam, po wstępnej konsultacji, przejściu różnych badań, zostaje ustalony plan leczenia odwykowego. Pierwszym etapem jest detoksykacja organizmu poprzez usunięcie toksyn. Ważne jest spotkanie z psychologiem i zajrzenie w głąb swojej duszy, aby poznać przyczyny swojego alkoholizmu i motywy, które skłoniły do zerwania z nim. Jeżeli pacjent jest gotowy mentalnie i fizycznie do wszycia esperalu, lekarz wykonuje mały zabieg chirurgiczny.

Etapy przygotowania do wszycia esperalu:

  • Pacjent wyraża zgodę na zabieg.
  • Badanie pacjenta. Jest to obowiązkowe, w przeciwnym razie lekarz nie będzie mógł rozpocząć zabiegu. W przypadku wielu chorób, wszycie esperalu jest surowo zabronione.
  • Pacjent podejmuje decyzję o okresie uwalniania disulfiram do krwioobiegu a może to być 8 miesięcy a nawet 13 miesięcy. Musi to być uzgodnione z lekarzem prowadzącym.
  • Jeżeli lek jest wszywany w warunkach domowych to przez tydzień, (co najmniej 3 dni) pacjentowi zaleca się powstrzymanie się od picia alkoholu. W czasie leczenia alkohol powinien być całkowicie nieobecny w organizmie.
  • Wszycie esperalu.Taki zabieg jest interwencją chirurgiczną i wymaga sterylności Tabletki z lekiem (8 do 10 sztuk) lekarz wprowadza w nacięcie chirurgiczne, które następnie zostaje zszyte. Szew goi się całkowicie w ciągu kilku dni, nie powoduje żadnego dyskomfortu.

Wszywka alkoholowa daje najdłuższy wynik życia w trzeźwości.Tabletki stopniowo się rozpuszczają, zapewniając stałe utrzymanie optymalnej dawki leku we krwi chroniącej przed użyciem alkoholu etylowego. Pacjent jest świadomy konsekwencji przepicia wszywki, dlatego nie spożywa alkoholu. Jakie do objawy? Zaburzenie pracy serca, bóle i zawroty głowy, wymioty, zaburzenie pracy układu nerwowego i wiele innych. 

Specjalne warunki wszywki alkoholowej

Ogólnie rzecz biorąc, metoda zadziała dobrze. Dzięki niej lekarze z ośrodka leczenia uzależnień mogą zapewnić szybką, skuteczną i ukierunkowaną pomoc pacjentowi. Zalety zażywania substancji są oczywiste: pozwala pozbyć się alkoholu nawet do 13 miesięcy. Jednocześnie nie ma potrzeby kontrolowania przyjmowania leku przez lekarza, co jest konieczne przy stosowaniu tabletek doustnych. Środek ma wyraźny wpływ na tle spożywania alkoholu, zapewniając ciągłe, dawkowane uwalniania substancji do układu krążenia.

Korzyści z wszycia Esperalu

Leczenie alkoholizmu wspierane wszyciem Esperalu opiera się na podstawowym instynkcie: pacjent wie, że po wypiciu choćby jednej dawki alkoholu poczuje się bardzo źle i może nawet będzie musiał wezwać karetkę.

Esperal wykazuje wysoką wydajność z kilku innych powodów:

  • Ze strony pacjenta nie jest wymagany żaden dodatkowy wysiłek. Nie musi kupować tabletek w aptece: zabieg przeprowadzany jest raz, a jego efekt utrzymuje się przez długi czas.
  • Jasny mechanizm działania. Lekarz szczegółowo instruuje pacjenta o dalszych zasadach postępowania, aby wykluczyć nawet przypadkowy kontakt z alkoholem.
  • Minimum przeciwwskazań. Metoda jest szeroko stosowana, pomogła tysiącom ludzi na świecie uwolnić się od uzależnienia od alkoholu.

Czas życia w trzeźwości można przeznaczyć na terapię psychoterapeutyczną w celu przezwyciężenia zachcianek i poprawy jakości życia. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, nie powoduje nieprzyjemnych doznań u pacjenta. W przyszłości wszywka nie ingeruje w życie, nie powoduje bólu i jest całkowicie niewidoczna z zewnątrz. Procedura medyczna odbywa się w pełnej anonimowości: informacje o pacjentach nie są przekazywane osobom postronnym bez ich zgody.