Alkoholizm i jego negatywny wpływ na życie seksualne

Jednym z ważniejszych elementów w relacjach damsko męskich jest seks. Niektórzy się tego wstydzą inni nie chcą o nim rozmawiać jednakże natura jest nieubłagana. Często alkohol i seks idą w parze a nie jest to do końca dobry związek. Jednym z podstawowych pytań jakie sobie zadajemy jest „alkohol a seks”

[cmsmasters_row data_shortcode_id=”dmlr87yi1″ data_padding_bottom_mobile_v=”0″ data_padding_top_mobile_v=”0″ data_padding_bottom_mobile_h=”0″ data_padding_top_mobile_h=”0″ data_padding_bottom_tablet=”0″ data_padding_top_tablet=”0″ data_padding_bottom_laptop=”0″ data_padding_top_laptop=”0″ data_padding_bottom_large=”0″ data_padding_top_large=”0″ data_padding_bottom=”50″ data_padding_top=”0″ data_bg_parallax_ratio=”0.5″ data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center” data_color=”default” data_bot_style=”default” data_top_style=”default” data_padding_right=”3″ data_padding_left=”3″ data_width=”boxed”][cmsmasters_column data_width=”1/1″ data_shortcode_id=”s8phltuuo” data_animation_delay=”0″ data_border_style=”default” data_bg_size=”cover” data_bg_attachment=”scroll” data_bg_repeat=”no-repeat” data_bg_position=”top center”][cmsmasters_text shortcode_id=”hgi3ypiy7″ animation_delay=”0″]

Jednym z ważniejszych elementów w relacjach damsko męskich jest seks. Niektórzy się tego wstydzą inni nie chcą o nim rozmawiać jednakże natura jest nieubłagana. Często alkohol i seks idą w parze a nie jest to do końca dobry związek. Jednym z podstawowych pytań jakie sobie zadajemy jest „alkohol a seks”. Z jednej strony pozwala otworzyć zdrowe czynności seksualne z drugiej strony może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Niewielka ilość alkoholu może obniżyć zahamowania do rozpoczęcia „bycia seksualnym” co daję na, złudne poczucie alkohol a potencja mają ze sobą ścisły związek. Trzeba powiedzieć z całkowitą stanowczością spożywanie alkoholu nie poprawia libido i potencji. Alkohol łagodzi zahamowania, niepokój i obawy o zadowolenie partnera lub o osiągnięcie orgazmu. Często wyobrażamy sobie lęk o tzw. wydajność a niewielka ilość alkoholu może zmniejszyć ten lęk i zwiększyć odwagę seksualną. Jeżeli mężczyzna ma problemy z wydajnością kieliszek wina może przełamać jego obawy i „pójście z chwilą” i brak lęku poprawią jego wytrzymałość.

Alkohol a seks

Alkohol daje nam chwilę wytchnienia i możliwość zapomnienia o naszych problemach i obowiązkach. Depresyjne działanie alkoholu tymczasowo spowalnia neurony w mózgu, chwilowo obniżając ciśnienie. Dobry seks wymaga skupienia na odczuciach na ciele, zapomnieniu o codziennych stresach i rzeczach do zrobienia w czym pozwala nam alkohol.

Po alkoholu partnerzy wydają się bardziej atrakcyjni i zwiększa się przyciąganie do nich. Przyciąganie to jest zmienną wielkością, która zależy od tego jak sobie radzimy jakie są więzi partnerskie a także wygląd naszego partnera. Wpływ alkoholu na nasz mózg powoduję, że chcemy czuć bliskość drugiej osoby oraz powoduję, że stajemy się bardziej otwarci i rozmowni.

Dowiedz się o terapii uzależnień na naszej stronie pod linkiem: Terapia alkoholowa

Jednak przy spożywaniu większej ilości alkoholu działanie może być zupełnie odwrotne niż wyżej opisane. Co się dzieje kiedy mieszamy alkohol i seks?

Alkohol niesie za sobą spore ryzyko. Dla niektórych osób spożywanie alkoholu powoduję, że zagrożenie alkoholizmem jest całkiem realne lub może stanowić powrót do nałogu. Często spożywane leki mają przeciwwskazania łączenia ich alkoholem. Są również badania wskazujące na związek pomiędzy regularnym spożywaniem alkoholu a możliwością wystąpienia raka i innych chorób.
Relację z nieodpowiednim partnerem a do tego spożywany alkohol może doprowadzić do ryzykownych zachowań seksualnych. Może doprowadzić do uprawiania seksu z nieodpowiednimi partnerami lub czyni nas podatnymi na możliwość uprawiania seksu bez zabezpieczeń.

Mężczyźni spożywający znaczne ilości alkoholu doświadczają problemów z zaburzeniami erekcji, słaby orgazm, przedwczesny wytrysk i utrata libido. Natomiast u kobiet może odwodnić pochwę co obniża komfort współżycia a nawet bolesność penetracji. W dalszej konsekwencji może mieć negatywny wpływ fizjologiczny i osłabić reakcję narządów płciowych.
Osoby nietrzeźwe są czasami jakby nieobecne i doprowadza do sytuacji, że kiedy nie rozumieją potrzeb seksualnych i emocjonalnych swoich partnerów co może prowadzić do nieporozumień i sytuacji konfliktowych.
Ryzykowne zachowania zdarzają się częściej gdy spożywane są znaczne ilości alkoholu. Seks a alkohol nie jest to dobry związek ponieważ jesteśmy bardziej skłonni do uprawiania seksu bez zabezpieczeń. Wzrasta ryzyko przenoszenia chorób drogą płciową i prowadzić do niezamierzonych ciąż.

Esperal jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu – dowiedz się więcej na naszej stronie: Wszywki Poznań

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]