Jak wybrać ośrodek leczenia uzależnień?

Jak wybrać ośrodek leczenia uzależnień? Osoby, które zostały dotknięte problem uzależnienia, są zwykle gotowe wypróbować wszystkie możliwe metody radzenia sobie z: alkoholizmem, narkomanią, hazardem, grami komputerowymi itp. Jeśli chcesz wyzdrowieć i skrócić do tego drogę, wyjście jest tylko jedno – prywatny ośrodek leczenia uzależnień Odoklinika. Realną pomoc można uzyskać tylko w profesjonalnym ośrodku odwykowym, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać ten właściwy.

Jak wybrać ośrodek leczenia uzależnień?

Leczenie alkoholizmu czy narkomanii to proces trudny i długotrwały. Fizyczne uzależnienie od substancji znika w ciągu kilku dni, pozbycie się uzależnienia psychicznego przechodzi przez całkowitą restrukturyzację osobowości. Wymaga to połączonych wysiłków specjalistów, samego alkoholika czy narkomana i jego rodziny, ale osiągnięty wynik pozwala powrócić do pełnego życia. Programy odwykowe dla osób uzależnionych to długofalowa, konsekwentna praca z osobą uzależnioną i jego najbliższym otoczeniem, indywidualnie i w grupach.

Pierwszy etap powinien odbyć się w ośrodku leczenia uzależnień. Skuteczność kuracji jest wysoka tylko w przypadkach, gdy dotyczy to nie tylko aspektów fizjologicznych i psychologicznych, ale także społeczno-duchowych. W drugim etapie mówimy o jego powrocie do społeczeństwa z okresowymi wizytami w grupach pomocy psychologicznej.

Ceny za leczenie w ośrodku leczenia uzależnień to dla wielu ludzi jeden z najważniejszych czynników przy wyborze. Ale jeszcze ważniejsza jest możliwość wyjścia z nałogu i powrót do normalnego życia. Pośrednio ośrodek odwykowy wpływa zarówno na motywację uzależnionego, jak i zachowanie bliskich, dlatego wybierz ośrodek, który zatrudnia wysokiej klasy psychoterapeutów z dużym doświadczeniem w pracy z konkretnymi nałogami.

A więc na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka leczenia uzależnień:

  • Zespół – kto będzie pracował z uzależnionym.
  • Metody leczenia narkomanii, alkoholizmu itp.
  • Odsetek osób, które wyzdrowiały z liczby, która zwróciła się o pomoc.
  • Liczba terapeutów w ośrodku.
  • Programy rozwoju osobistego.
  • Praca z rodziną osoby uzależnionej.

Jeśli nadal masz wątpliwości czy ośrodki odwykowe pomagają osobom uzależnionym, zadzwoń pod numer wskazany na stronie i uzyskaj bezpłatną konsultację.

Co powinno składać się na program wyjścia z uzależnienia?

Program odwykowy musi koniecznie zawierać nie tylko pracę fizyczną, ale także duchową, poznawczą, twórczą, behawioralną, emocjonalną. Powinien obejmować wszystkie skuteczne techniki oraz różne modele psychoterapii, zarówno grupowej, jak i indywidualnej. Niezbędna wiedza o problemie uzależnienia jest również głównym elementem wychodzenia z nałogu. Aby wykorzenić z siebie uzależnienie, człowiek musi mieć wszystkie informacje o swojej chorobie. Praca z systemem poglądów zniszczonej osobowości, konstruowanie orientacji wartości, sfera emocjonalna, wszystko musi nabrać nowej, trzeźwej, sensownej formy. Wysokiej jakości leczenie odwykowe to wysoki poziom specjalistów, którzy pomagają człowiekowi dostosować się do rzeczywistości w nowy sposób i żyć w pełni w zdrowej świadomości.

Czym się kierować przy wyborze ośrodka leczenia uzależnień? Przede wszystkim z jakich form leczenia odwykowego można skorzystać? Czy jest możliwość skorzystania z detoksykacji organizmu, implantacji wszywki alkoholowej (Esperal), psychoterapii indywidualnej i grupowej. Nie bez znaczenia jest położenie placówki odwykowej a nasz ośrodek położony jest w miejscowości, gdzie pacjenci mogą obcować z przyrodą. Natomiast organizowana przez nas terapia nad morzem wycisza osoby uzależnione, dzięki czemu odnajdują oni równowagę, siłę oraz motywację do wyjścia z nałogu. Ponadto organizujemy warsztaty nawrotowe pozwalające wzmocnić motywację w dalszej pracy nad sobą.

Szukasz dobrego prywatnego odwyku i nie wiesz, który wybrać?

Kiedy szukasz dobrego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień, powinieneś przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem. Zadaj sobie pytanie: jakie usługi chcesz otrzymać? Co dokładnie jest dla Ciebie ważne?

Oczywiście usługi świadczy przede wszystkim profesjonalny ośrodek odwykowy. Psychika ludzka jest bardzo delikatna, niefachowa interwencja zamiast pomocy spowoduje nieodwracalne szkody. W ośrodku leczenia uzależnień Odoklinika pracują specjaliści w zakresie medycyny, psychologii i pedagogiki. Jeśli Twoja bliska osoba była już w innych ośrodkach, ale nie ukończyła całej terapii albo po powrocie nastąpił nawrót choroby, musisz się skontaktować się z nami! Dobry ośrodek to nie szpital, nie więzienie czy sanatorium, to bezpieczne miejsce gdzie otrzymasz pomoc od specjalistów.

Jakie kryteria są ważne przy wyborze ośrodka odwykowego? Wszystko jest bardzo proste: powrót do zdrowia to praca nad sobą. Uzależniony musi uczyć się pod okiem terapeutów, aby pokonywać trudności. W naszym ośrodku panuje atmosfera dużej, ale przyjaznej rodziny. Oddamy utracone umiejętności potrzebne w nowym, trzeźwym życiu.Twój bliski opuści nasz ośrodek jako osoba dojrzała, spełniona, zdolna do samodzielnego życia i podejmowania decyzji, zdając sobie sprawę z konsekwencji swoich działań.