Gdzie kupić esperal?

Pijaństwo ukochanej osoby jest zawsze tragedią w rodzinie i niesie ze sobą wiele problemów. Z tym nieszczęściem trzeba jak najwcześniej rozpocząć walkę. Bezpiecznym sposobem wyleczenia alkoholizmu jest terapia odwykowa w ośrodku leczenia uzależnień. Leczenie na własną rękę nie przyniesie rezultatu, stosowanie medycy ludowej również. Wiele rodzin szuka w Internecie odpowiedzi – gdzie kupić esperal w Poznaniu (disulfiram)? Przede wszystkim jest to lek sprzedawany tylko na receptę, stosowanie go bez nadzoru lekarza mogłoby zakończyć się tragicznie. Jeżeli osoba uzależniona chce dobrowolnie poddać się wszyciu esperalu w Poznaniu, nie musi kupować go w aptece, ponieważ w ośrodku odwykowym taki lek jest stale dostępny. Ponadto na odwyku kuracja przeprowadzana jest anonimowo, dlatego nie ma obaw o wyjawienie swojej tajemnicy światu zewnętrznemu.

Leczenie alkoholizmu w ośrodku odwykowym

Uzależnienie od alkoholu prędzej czy później zmusza osobę pijącą do zwrócenia się po pomoc.Tylko specjalista może przerwać intensywne picie, wyeliminować przewlekłe zatrucia, wyleczyć narządy uszkodzone przez etanol i ustabilizować zaburzoną psychikę. Pacjent musi przejść detoksykację, psychoterapię i może podjąć decyzję o wszywce alkoholowej. I nie trzeba zastanawiać się gdzie kupić esperal, ponieważ konieczna będzie pomoc lekarska do jego wszycia w okolice pośladka lub łopatki. Esperal można kupić na receptę w aptece, ale nie ma sensu tego robić, gdy jego podanie wymaga wizyty w ośrodku, który dysponuje takim lekiem.

Mechanizm hamowania nadużywania alkoholu za pomocą wszycia Esperalu

Po odtruciu organizmu w ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu, lekarz zawsze zaleca przejścia psychoterapii, która utwierdza alkoholika w przekonaniu o konieczności leczenia. Pacjent mając świadomość konsekwencji pozostawania w ciągłym upojeniu alkoholowym podejmuje świadomą decyzję o leczeniu. Jedną z metod jest wszycie esperalu w Poznaniu. Niektóre osoby będące na początku uzależnienia alkoholowego wybierają wszycie domowe, to znaczy lekarz przyjeżdża do pacjenta i wykonuje zabieg. Najczęściej posiada taki lek lub wystawia receptę. Jednak osoby długotrwale nadużywające alkohol powinny być leczone disulfiramem pod stałą obserwacją lekarską.Tylko ośrodek odwykowy może zapewnić nadzór medyczny i bezpieczny przebieg leczenia.     

Co trzeba wiedzieć o wszywce alkoholowej?

Po wszyciu Esperalu w poznańskiej klinice główny składnik aktywny odkłada się w narządach (wątroba, śledziona, mięśnie, tkanka kostna). Pozostając w ciele przez długi czas, cząsteczki disulfiramu są aktywowane tylko w jednym przypadku – gdy cząsteczki alkoholu dostają się do krwi. Na tym tle powstaje łańcuch reakcji biochemicznych i dochodzi do akumulacji we krwi dużych ilości katabolitów etanolu – aldehydów octowych.

Związki te są toksyczne i mogą powodować bardzo nieprzyjemne komplikacje:

  • Drżenie całego ciała
  • Ostre skoki ciśnienia krwi
  • Uczucie duszności
  • Zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego z nudnościami i wymiotami
  • Ataki strachu, depresja
  • Ryzyko powstania skrzepliny z powodu zaburzeń krzepnięcia krwi, które mogą prowadzić do zawału mięśnia sercowego i udaru niedokrwiennego.

W ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu przed przystąpieniem do wszycia tabletek z esperalem pacjent jest informowany o możliwych konsekwencjach. Dlatego główny efekt odstraszający opiera się na rozsądnym i kontrolowanym strachu. Pacjent ma pełną świadomość, że spożywanie alkoholu jest dla niego niebezpieczne. W połączeniu z wcześniejszą psychoterapią samo wszycie nie wywołuje negatywnych myśli i emocji.

Przebieg leczenia tabletkami Esperal

Najlepszym miejsce do wszycia tabletek z Esperalem jest pośladek lub łopatka, czasami mięśnie brzucha. W tych miejscach najrzadziej obserwuje się powikłania i odrzucenie leku. Sama procedura jest prosta i bezbolesna. Lekarz dezynfekuje miejsce zabiegowe, wykonuje znieczulenie miejscowe, nacina skórę na około 4 centymetry i wkłada od 8 do 10 tabletek z esperalem. Następnie zaszywa ranę i zakłada sterylny opatrunek. Jeżeli zostały użyte klasyczne szwy to po 7 dniach trzeba zgłosić się do lekarza na ich zdjęcie.

Od tego momentu pacjent musi powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz wszelkich produktów, w których skład wchodzi etanol. Ponieważ mogą one wywołać niepożądane objawy w postaci bólu głowy, wymiotów czy biegunki. Warto dalej kontynuować terapię psychologiczną w ośrodku odwykowym i poznawać wartości, jakie daje życie bez nałogu. Kompleksowe leczenie odwykowe to najlepszy sposób na trwałe odrzucenie alkoholu. Jeżeli będzie zbliżał się termin końca działania esperalu, można znowu zgłosić się do ośrodka odwykowego i powtórnie poddać się wszyciu tabletek.To dobry sposób na zapewnienie sobie i rodzinie spokoju i utrwalenia życia w trzeźwości.

O Esperalu słów kilka

Uzależnienie od alkoholu to nie tylko irytujący zły nawyk, ale bardzo niebezpieczna i podstępna choroba, która ma niszczący wpływ zarówno na stan psychoemocjonalny, jak i fizyczny osoby. Choroba nigdy nie ustępuje samoistnie i zawsze wymaga leczenia. W ośrodku leczenia uzależnień specjaliści z dużym doświadczeniem będą w stanie przezwyciężyć to uzależnienie, ponownie przywracając pacjentowi kolory życia. Bez względu na to, jak silne jest uzależnienie od alkoholu to pod wpływem szkodliwych substancji osoba może doświadczyć braku równowagi psychicznej. W tej chwili nie wyklucza się agresji, przestępczości, a nawet samobójstwa.Także, decyzja o leczeniu alkoholizmu i wszyciu esperalu jest najlepsza, jaką można w danej sytuacji podjąć.