Kto leczy uzależnienia?

Kto leczy uzależnienia?Jeśli mamy problem z prawidłowym widzeniem, idziemy do okulisty, jeśli boli nas ucho lub gardło,  pomożemy nam laryngolog. Ale kto leczy uzależnienia, które są uznawane na całym świecie i wymienione w Międzynarodowym Katalogu Chorób ICD-10. Nasze rozumienie tego zjawiska często nie odpowiada prawdzie, faktowi, że ta choroba jest naprawdę możliwa do uchwycenia. Poza tym do jej skutecznego leczenia osoba uzależniona od alkoholu lub narkotyków potrzebuje nie jednego, ale wielu specjalistów. Poszukując miejsca w Poznaniu, gdzie można przejść skuteczne leczenie odwykowe, warto skorzystać z pomocy specjalistów w Odoklinice. To w tym ośrodku zostanie wykonanie odtruwanie organizmu, leczenie farmakologiczne i psychoterapeutyczne.

Kto leczy uzależnienia?

Wyczerpany organizm osoby uzależnionej często nie wytrzymuje szaleńczego obciążenia, co prowadzi do nieoczekiwanych efektów i problemów zdrowotnych. Ponadto problem pozostaje – uzależnienie pozostaje nierozwiązane. Leczeniem uzależnienia zajmuje się lekarz psychiatra, psycholog i psychoterapeuta. Po przybyciu do ośrodka odwykowego osoba pragnąca wygrać z nałogiem jest badana przez lekarza, zalecana jest odpowiednia terapia: detoksykacja organizmu, psychoterapia indywidualna i/lub grupowa, wszywka alkoholowa.

Kto leczy uzależnienia:

  • Specjalista zajmujący się leczeniem uzależnień to lekarz, który zapobiega i koryguje zatrucie substancjami toksycznymi.
  • Psycholog to specjalista, który bada przejawy, metody i formy problemów człowieka uzależnionego.
  • Psychoterapeuta – specjalista który udziela profesjonalnej pomocy w leczeniu różnego rodzaju uzależnień.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Odoklinika zapewnia kompleksową pomoc, przy zaangażowaniu wszystkich niezbędnych specjalistów. Każdy pacjent ma zapewnione wygodne warunki lokalowe, jeżeli jest taka potrzeba zostanie poddany odtruciu lub będzie mógł poddać się wszyciu Esperalu. Do ośrodka najczęściej zgłaszają się osoby zmagające się z nałogiem alkoholowym, ale przyjmowani są również pacjenci z innymi formami uzależnienia od: narkotyków, hazardu, gier komputerowych. Prowadzone dotąd terapie przynoszą pozytywne wyniki i osoby, które zaufały profesjonalizmowi specjalistów wyszły z nałogu i stale utrzymują wstrzemięźliwość.

Skuteczne leczenie uzależnień – czy to możliwe?

Uzależnienia chemiczne od alkoholu, narkotyków, leków i wszelkich innych substancji jest niebezpieczne, ponieważ trudno jest zrozumieć, kiedy poważne problemy się zaczęły. Jak rozpoznać, że sytuacja wymyka się spod kontroli i czas zwrócić się do specjalistów? Najczęściej wszelkie substancje psychoaktywne, od nikotyny, alkoholu po heroinę, ludzie biorą do stłumienia pewnych emocji. Ktoś nie wyobraża sobie rozmowy bez alkoholu, dla innych narkotyki w weekend to jedyny sposób na relaks po tygodniu pracy, a niektórzy nie mogą zasnąć bez tabletki przeciwbólowej.

Wszystkie te sytuacje są bezpośrednio związane z chęcią odczuwania jakiegoś stanu lub nieodczuwania niczego. Jeśli człowiek nie potrafi poradzić sobie z problemem lub bawić się bez tej czy innej substancji, jeśli w krytycznym momencie ręce sięgają w pierwszej kolejności po buteleczkę lub tabletki, to jest to bardzo poważny powód do rozpoczęcia diagnostyki i leczenia.

Gdy tylko zauważysz pierwsze dzwonki alarmowe, przyszedł czas, aby zgłosić się do ośrodka leczenia odwykowego Odoklinika w celu leczenia alkoholizmu oraz innych rodzajów uzależnienia. W ośrodku pacjent przez całą dobę będzie pod nadzorem medycznym o przyjaznym nastawieniu i zrozumieniu sytuacji. Pobyt w prywatnym ośrodku odwykowym jest objęty dyskrecją. Specjaliści mają duże doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, mają do nich odpowiednie podejście i potrafią zmotywować do leczenia oraz pozostać trzeźwym.

Leczenie domowe jest możliwe na początkowym etapie alkoholizmu lub narkomanii, ale pozostawanie od dawna w stanie upojenia wymaga terapii odwykowej pod okiem psychiatry i psychoterapeuty. Bez kompleksowego leczenia, nie uda się wyeliminowanie zespołu odstawienia, a towarzyszące temu objawy są trudne do samodzielnego przejścia i często prowadzą do sięgnięcia po alkohol lub narkotyki. Tylko prywatny ośrodek dysponuje metodami pomagają pacjentom w najtrudniejszych momentach i zachęcają do zerwania z nałogiem. Tutaj uzyskasz skuteczne leczenie odwykowe.   

Skorzystaj z usług specjalizujących się w leczeniu odwykowym!

Na rynku usług istnieje wiele instytucji, które pomagają w leczeniu alkoholizmu, lekomanii, narkomanii i uzależnień behawioralnych.

Prywatne leczenie uzależnień w Odoklinice swojej praktyce zapewnia:

Specjaliści pomagają osobom uzależnionym na różne sposoby, dzięki czemu terapia dostosowana jest do konkretnego pacjenta:

  • Detoksykacja – to proces oczyszczania organizmu z toksyn poprzez ich neutralizację, a następnie usuwanie. Dzięki temu objawy odstawienne są znacznie złagodzone, praca narządów i układów wewnętrznych zostaje unormowana, a niedobory witamin i mikroelementów uzupełnione.
  • Wszywanie Esperalu osobom uzależnionym od alkoholu.
  • Psychoterapia indywidualna, grupowa i psychoterapia rodzinna.
  • Specjalna terapia przeprowadzana nad morzem, przyspieszająca leczenie odwykowe z doskonałymi efektami.
  • Warsztaty nawrotowe przyczyniające się do lepszej motywacji do pracy nad sobą.

Takie podejście pomaga w leczeniu uzależnienia, ponieważ pacjent skupia się tylko na swoim wychodzeniu z nałogu. Dodatkowymi korzyściami są komfortowe warunki życia, co pozwala im lepiej skupić się na terapii. Lekarze uczą pacjenta różnych metod, tylko wsparcie i psychoterapia mogą działać na zdrowie fizyczne i psychiczne.